Range Rover ja Wimbledon – Briti ikoonid, mida seovad traditsioonid ja prestiiž

Pikk ajalugu ja tipptasemel professionaalsus, headest tavadest lugupidamine ja väärikas maine, Briti kuningliku perekonna liikmed ja rõõmsad inimesed – kõik see ühendab Wimbledoni tenniseturniiri ja Range Roveri autosid. Wimbledonis sündis miljonite poolt armastatud mängu kaasaegne versioon ja Wimbledon on tänini maailma kõige vanema tenniseturniiri legendaarne toimumiskoht. Range Roveri autodes on lahutamatult esindatud kõik need samad elemendid – tipptasemel professionaalsusest pikkade traditsioonideni. Tänavu sidus Briti ikoone – Range Roverit ja Wimbledoni – ühine kogemus.
Range Rover ja Wimbledon – Briti ikoonid

Range Rover sekkus Wimbledonis tennise suurde mängu

Tänapäeval on Wimbledon üks neljast suurest tenniseturniirist maailma suure slämmi sarjas ja sellest on kujunenud Suurbritannia peamine suvine spordisündmus. Tänavu aitas Range Rover ametliku autopartnerina turniiri õnnestumisele otseselt kaasa. Range Roveri autosid kui ka Wimbledoni võistlusi iseloomustavad maailma absoluutne tipptase ja väärikas maine ning ajalooliste traditsioonide ja kõige arenenumate kaasaegsete tehnoloogiate segunemine.

Range Rover on Briti autotootja, kelle mudelites väljendub juba enam viie aastakümne jooksul kõige luksuslikumate linnamaasturite areng. Nüüd on kõik Range Roveri mudelid saaval ka pistikhübriidse jõuallikaga ja esimene täiselektriline Range Rover jõuab autoentusiastide ette juba selle aasta lõpus.

Wimbledoni turniiri peetakse tenniseklubis The All England Lawn ja võistluste päritolu ulatub tagasi aastasse 1868, kui Londoni äärelinnas Wimbledonis alustas tegevust privaatne kriketiklubi. Klubi tegevusest kasvas välja maailma üks suuremaid ja mainekamaid tenniseturniire, mille ametlikku algust loetakse 1877. aastast.

Ülekanne Wimbledonist 1967. aastal oli esimene BBC poolt värvilisena ülekantud spordivõistlus Euroopas. Tänapäeval vaadatakse ülekandeid kogu maailmas. Tänavu ulatus turniiri auhinnafond rekordilise 50 miljoni naelani (umbes 60 miljonit eurot), üksikmängude võitjad teenisid auhinnarahadena kumbki 2,7 miljonit naela (umbes 3,2 miljonit eurot). Teist korda järjest triumfeeris hispaanlane Carlos Alcaraz ja üllatusvõidu sai tšehhitar Barbora Krejčikova.

Nagu mullugi, alistas Carlos Alcaraz finaalis Wimbledoni väljakute kauaaegse valitseja Novak Djokovici. Serblasel on kogu karjääri peale kokku Wimbledoni võite kogunenud seitse ja ta on võitnud turniiri lausa neli korda järjest. Kõigi aegade rekord kuulub endiselt legendaarsele Roger Federerile Šveitsist, kes on tõstnud võidukarika Wimbledonis kaheksal korral. Naiste üksikmängus on kõige rohkem võite kogunud Tšehhi valgepallur Martina Navratilova, kelle arvel on üheksa võitu.

Wimbledon - Range Rover

Range Rover ja maasikad vahukoorega

Valget värvi tuuakse Wimbledonis esile igal sammul. Harmooniat, puhtust ja täiuslikkust sümboliseeriv valge on turniiri lahutamatu osa. Kuulus on mängijate kohustuslik valge riietus, aga tuntud on ka komme serveerida pealtvaatajatele nautimiseks maasikaid ja vahukoort.

Usutakse, et piduliku maiustuse traditsioon sai alguse 19. sajandil. Maasikaid tuuakse Wimbledoni juba kaks aastakümmet Kenti maakonnast, sest seal kasvatatud marju peetakse parimateks kogu Inglismaal.

Usutakse, et piduliku maiustuse traditsioon sai alguse 19. sajandil. Maasikaid tuuakse Wimbledoni juba kaks aastakümmet Kenti maakonnast, sest seal kasvatatud marju peetakse parimateks kogu Inglismaal.

Wimbledon - Range Rover

Range Rover ja õnnelik printsess

Range Roveri autod esindavad kaasaegset lähenemist traditsioonilisele luksusele ning margil on tugev side Briti kuningliku perekonnaga. Wimbledoni turniiril on ajalooliselt kuningliku perekonna kohalolekut oluliseks peetud, kehtis lausa reegel, et kõik võistlejad pidid kummardama, kui publiku sekka saabus kuningliku perekonna liige. Veidi enam kui kaks aastakümmet tagasi see reegel kaotati, nüüd on kohustuslik kummardada vaid kuninga ja troonipärija ees.

Kogu turniiri krooniks on kujunenud meeste üksikmängu finaal. Tänavu hoidsid pealtvaatajad hinge kinni oodates, kas Walesi printsess Catherine, kes toibub raskest haigusest, austab mängu oma kohalolekuga. Tulevane kuninganna pole avalikel sündmustel osalenud alates eelmise aasta lõpust ning andis kevadel teada, et läheb keemiaravile. Rahva poolt armastatud Catherine tuli Wimbledoni, elas kaasa finaalile ja ulatas Carlos Alcarazile võidukarika. Puhkes tohutu aplaus.

Wimbledon - Range Rover

Eestlane Wimbledoni väljakul

Eesti tennist esindas seekord meie esinumber Mark Lajal. Loosi tahtel mängis ta pealväljaku avamängus Carlos Alcazari vastu ja kogus nii üleilmse spordipubliku meeletu tähelepanu. Mark Lajal jäi küll alla turniiri hilisemale võitjale, kuid võitis suure tennisepubliku südamed väga hea mängu, siira oleku ja vahva välimusega. Huvitava faktina võib mainida, et Alcaraz ja Lajal on sama vanad, 21aastased. Seda tõi mängu järel välja ka Alcaraz, kes tunnustas kõigiti oma vastast ja väljendas veendumust, et Mark Lajalit ootab tennises suur tulevik. Selles pole põhjust kahelda, sest andekas ja töökas Mark Lajal liigub ülimalt konkurentsitihedal alal jõudsalt edasi, näidates head tennist.