Tänu Briti Punasele Ristile ja Defenderile said Londoni külastajad istuda muuseumisse, mis on arvatavasti Suurbritannia kõige pisem muuseum.
Humanitaarabiorganisatsioon, mis toetab inimesi, keda on tabanud kõikvõimalikud kriisid Ühendkuningriigis ja kogu maailmas, tähistab 70 aasta möödumist päevast, kui hakati Defender 4x4 sõidukit kasutades andma elulist toetust ja abi. Rohkem kui 500 sõidukit kasutades on koostöö jooksul aidatud kahte miljonit inimest enam kui viiekümnes riigis üle maailma.
Sündmuse tähistamiseks tellisid Defender ja Briti Punane Rist spetsiaalselt ümberehitatud Defender 110 pistikhübriidi, mis töötaks muuseumina koos esemete, fotode ja audiogiidiga. Muuseumis ärkab ellu humanitaartöö alates 1954. aastast kuni tänapäevani.
Tasuta muuseumisse mahub korraga kuni viis külastajat, muuseumit väljast vaadata saab korraga rohkem inimesi. Külastajad saavad teada palju uut koostööst Briti Punase Ristiga, mis on mõjutanud inimesi kogu maailmas.
Sõiduki välispinda katavad kümned fotod, mis näitavad pildilisel ajajoonel koostöö kulgu 70 aasta jooksul läbi erinevate paikade, konfliktide ja katastroofide.
Muuseum ja ekskursioon hõlmavad koostöö ajaloo põhipunkte. Tutvustatakse näiteks ühte esimestest missioonidest 1954. aastal, kui Punane Rist saatis Keenia kõrvalistesse kogukondadesse neli medõde, igal neist oli spetsiaalselt liikuvhaiglaks kohandatud Defenderi kiirabiauto.
Teine väljapanek näitab Briti Punase Risti humanitaartööd Etioopias 1978–1980 näljahäda ajal, mille põhjustas laastav põud, millele järgnes omakorda rändtirtsude laastamistöö. Muuseumis on meditsiinikomplekt, millel oli oluline roll haigete ravimisel.
Samuti on välja pandud laste joonistused, mis valmisid abistamise ajal endises Jugoslaavias, kus Punane Rist andis 1993. aastal abi ja ravi konflikti kõigile osapooltele, kes abi otsisid.
Muuseumis on ka esemeid, mis pärinevad suurtest üleujutustest Ühendkuningriigis 2007–2013. Vabatahtlikud tulid kogu riigist, et aidata kõige suuremal hädaabitööl pärast Teist maailmasõda.
Muuseumis on ka ülevaade abistamistöödest Turksi ja Caicose saartel pärast seda, kui saari tabasid järjestikku orkaanid Hanna ja Ike, põhjustades katastroofe, mis hävitasid 2008. ja 2009. aastal 85 protsenti kodudest.
Šveitsis on rajatud isegi päästekoera kuju. REDOG on Defenderi rahastatud otsingu- ja päästeprojekt, mis koolitab katastroofi-aladel töötavaid otsingukoeri ja kiirabimeeskondi. 2023. aasta Türgi maavärina järel saadeti otsingu- ja päästetöödele appi suur, 14 koerast ja 22 REDOGI liikmest koosnev meeskond. Kuju kinkis selle looja, tunnustatud loomaskulptor Tanya Russell.
19. septembril Londonis avatud Briti Punase Risti ja Defenderi liikuvmuuseum tegutses kaks päeva.
Briti Punase Risti peatoetaja Paul Amadi: „Püsiv koostöö Briti Punase Risti ja Defenderi vahel on kestnud märkimisväärsed 70 aastat ning on abistanud selle aja jooksul enam kui kahte miljonit inimest. Meil on hea meel avada liikuvmuuseum, et rääkida koostöö lugu ja näidata mõju, mida oleme seitsme aastakümne jooksul avaldanud. Ootame huviga meie edasist koostööd ja oleme jätkuvalt olemas kriisis kogukondadele.“
Defenderi tegevdirektor Mark Cameron: „Defender on Briti Punase Risti uhke toetaja ja tänavu tähistatakse 70 aasta möödumist koostöö algusest kõrvaliste kogukondade heaks üle kogu maailma. Alates esimese mudeli – Series Land Roveri – liitumisest Punase Risti autopargiga 1954. aastal, on meie sõidukite võimekust kasutatud humanitaarabi kohale toimetamiseks konflikti- ja katastroofipiirkondades üle kogu maailma. Liikuvmuuseum näitab Defenderi võimekust väga erilisel viisil ja loodame, et see tõstab teadlikkust hindamatust tööst, mille on teinud võimalikuks meie kestev ja ainulaadne humanitaarkoostöö.“
Usutavasti on Defenderi muuseum hetkel Ühendkuningriigi kõige väiksem muuseum. Varem öeldi Warley telefoniputkasse tehtud muuseumi kohta, et see on kõige väiksem, kuid see muuseum pole enam avalikkusele avatud.