Mitu peatuspunkti saab ühel marsruudil luua?
Marsruudil saab lisaks sihtkohale luua nii palju peatuspunkte, kui soovite. Need kuvatakse lisamise järjekorras. Peatuspunktide järjestuse muumiseks puudutage laienevat noolt, kus eeldatava saabumisaja teave kuvatakse navigeerimisel. See kuvab erinevad peatuspunktid.
Miks avaleht näitab eeldatavat saabumisaega (ETA) sihtpunkti, kui ma ei ole seda valinud?
Navigatsioonisüsteem õpib Teie regulaarseid sõite ja eeldab, et see on Teie potentsiaalne sihtkoht ning eeldatav saabumisaeg arvutatakse selle hetke liiklusolude põhjal. Kui pendelrežiim on lubatud, võib süsteem pakkuda eeldatavat saabumisaega ka siis, kui Te ei ole sihtkohta määranud. See hoiab Teid kursis võimalike probleemidega Teie eelistatud teel. Kui sõidate mõnikord samasse sihtkohta alternatiivset teed pidi, salvestab süsteem ka selle. Kui sama sihtkoha jaoks on rohkem kui üks marsruut, kuvab süsteem kiireima neist ja eeldatav saabumisaeg kuvatakse vastavalt oludele. Kui te oma sõitu alustate, kuvatakse kaardile joon, kuid ei loeta üksikasjalikke juhiseid. Süsteem eeldab, et teate marsruuti. Kui liiklusolud halvenevad ja Te kaldute kõrvale oma marsruudist ja ka kõigist teistest marsruutidest, mida olete varem sellesse sihtkohta sõitmiseks kasutanud, küsib süsteem, kas soovite sammsammulisi juhiseid. See võib olla kasulik, eriti kui sõidate võõras kohas. Kui leitakse kiirem marsruut, mida Te varem kasutanud ei ole, pakub süsteem välja kiirema teekonna. Kui järgite ümbersõitu võõrastele teedele, aktiveerib süsteem (eeldades, et sisse lülitatud on nutikas hääljuhtimine) sammsammulised juhised. Kui naasete tuttavatele teedele, vaigistab süsteem hääljuhised automaatselt.
Mitu sõitu peab samasse sihtkohta tegema, enne kui pendelsõidu funktsioon selle teekonna selgeks õpib?
Enne pendelteekonna selgeks õppimist läheb tavaliselt vaja kahte samast alguspunktist samasse sihtpunkti toiminud sõitu. Ka kellaaeg peab olema õpitud algusajast +/- 1 tunni piires.
Kuidas seadistada sihtkohta?
Sihtkoha seadistamiseks Pivi Proga1 on mitu varianti. Esiteks meetodid, mis on saadaval otse avaekraani navigeerimisüksuselt, kui sihtkohta pole määratud.
1. Määrake sihtkohaks oma kodu. Vajutage lihtsalt navigeerimisüksuse avaekraanil koduikoonile. Süsteem arvutab Teie marsruudi vastavalt Teie eelistustele, mida saab muuta navigeerimisseadetes.
Märkus. Kui kodu asukohta ei ole määratud, käivitab süsteem navigatsioonisüsteemi ja juhendab Teid asukoha määramise protsessis. Turvalisuse huvides võib ka määrata asukoha, mis on Teie kodule piisavalt lähedal, et Teid sinna juhatada, kuid sõiduki omavolilise kasutamise korral ei näidataks Teie kodu tegelikku asukohta.
2. Klõpsates navigeerimisüksuse otsinguikoonil, avaneb navigatsioonisüsteem koos vaikimisi otsingulehega. Klõpsake huvipakkuva koha (POI) kategooriaikoonil, näiteks söök ja jook või klõpsake otsinguribal, et sisestada asukoha aadress või postiindeks. Aadresse saab sisestada ühe reana. Sisestamisel otsib süsteem võimalikke vasteid ja pakub sisestatuga sobivaid valikuid. Tulemuste või peidetud klaviatuuri ikoonile vajutamisel kuvatakse vasted sisestatud tähemärkide järgi. Vajutage tulemusele. Nüüd kuvab süsteem vastava tulemuste loendi.
Siin on näide, kuidas see töötab. Vajutage otsinguribale ja trükkige sinna ‘star’, seejärel vajutage valikut ‘Results’. Süsteem kuvab valikuid, mis sisaldavad sõna ‘star’. Vajutage sõnale ‘Starbucks’, et näha kõiki Starbucksi asukohti Teie lähedal. Kaart värskendab otsingupiirkonda, kui kaarti suumite või sellel liigute. Juhendamise alustamiseks vajutage ‘Go’ või vajutage kohale, kui soovite rohkem teavet.
Võite ka vajutada kaks korda puuteekraani all olevat navigeerimisikooni. See on otsetee ‘Destination’ seadete ekraanile. Siin saate valida ühe kolmest valikust: ‘Address entry’ (sealhulgas sihtnumber), ‘Search ’ või ‘Destinations’. Sihtkohad ‘Destinations’ võivad olla kodu, hiljutised sihtkohad, lemmiksihtkohad, jagatud sihtkohad või pendelsõidud.
1. Kui pendelsõidud on lubatud, kuvatakse see avalehel navigatsiooni all. Kui Teie asukoha ja kellaaja järgi on saadaval rohkem kui üks pendelsõit, kuvatakse ‘Commutes available’. Navigatsiooniikooni vajutamine viib otse pendelsõitude loendisse.
2. Võite ka valida kaardiekraanilt sihtkoha ja vajutada kaardi allosas menüü nuppu. Taas on saadaval kolm sihtkoha valikut: ‘Address’, ‘Search’ ja ‘Destinations’.
3. Kohti või sihtkohti saate autole ka Route Planneri rakenduse või veebilehe kaudu. Kui Teie auto on internetiga ühendatud ja sihtkohad on sünkroniseeritud, kuvatakse Route Planneris salvestatud koht Teie lemmiksihtkohtades. Kui navigatsiooniseade on ekraanil avatud ja Route Plannerist saabub uus sihtkoht, kuvatakse sihtkoht hüpikaknas. Vajutades ‘Use now’ kinnitatakse sihtkoht autosiseses navigatsioonisüsteemis. Route Planneri kaudu seadistatud sihtkohad kuvatakse hiljutiste sihtkohtadena.
Miks pole minu autole saadetud sihtkoht autosse ilmunud?
Sihtkohti saab vastu võtta vaid siis, kui autol on sobiv andmesideühendus. Mõnel juhul – isegi kui süsteem on ühendatud – võib mobiilsidevõrk olla üle koormatud või on piirkonnas halb ühendus, mis takistab süsteemil sihtkoha vastuvõtmist.
Kuidas saab näha alternatiivseid marsruute?
Kui olete sihtkoha valinud ja selle nupule ‘Go’ klõpsates kinnitanud, kuvatakse korraks hüpikekraan. Valige ‘Routes’, et vaadata vaikimisi marsruuti (loendi ülaosas) ja kuni kaht alternatiivset marsruuti. Valige eelistatud marsruut ja vajutage juhiste saamiseks ‘Start’.
Kuidas kasutada sihtkohaotsingu funktsioone?
Sisestage otsingu reale koht, sihtnumber või aadress. Isegi kui kirjutate nime või aadressi valesti, tunneb otsingufunktsioon tavaliselt asukoha ära. Tulemuste või peidetud klaviatuuri nupul klõpsates kuvatakse seotud tulemused.
Kui Teie autol on andmesideühendus, pääseb otsinguga juurde nii pilves olevale uusimale teabele kui ka Teie auto pardaandmebaasile.
Mis on tõhusaim sihtkoha otsimisviis?
Aja säästmiseks vajutage peidetud klaviatuuriikoonile või tulemuste arvule, kui olete süsteemi piisavalt tähemärke kirjutanud. 10-tollise puuteekraaniga autodel kuvatakse 5 ja suuremate ekraanidega sõidukitel 8 tulemust. See kuvab võimalike tulemuste täieliku loendi. Loendi nimeüksuste puudutades otsitakse navigatsioonisüsteemi sisestatud teksti põhjal tulemusi.
Kui sisestada sihtnumber, siis miks pole võimalust maja numbrit lisada?
Sihtnumbri sisestamisel otsib süsteem selle sihtnumbri keskpunktist. Küll aga on võimalik otsida eraldi tänavanime ja majanumbrit.
Miks ilmub sihtkoha määramisel mõnikord kütuse lõppemise hoiatuse ikoon?
See teavitab, et Teil ei pruugi olla piisavalt kütust, et ilma kütusepeatuseta sihtkohta jõuda.
Kütusepeatuse hõlpsaks lisamiseks sõidu ajal puudutage kütuse hoiatuse ikooni. See kuvab Teie marsruudil asuvad tanklad selle koha lähedal, kus Te tankima peaksite ja annab ka täpsema eeldatava saabumisaja (ETA).
Mis on saabumisvaade?
Kui olete sihtkohast umbes viie minuti kaugusel, kuvatakse saabumisvaate hüpikekraan, kus tehakse ettepanek parkimiskoha otsimiseks. Klõpsates nupule ‘Show parking’, kuvatakse Teie sihtkohale lähimad parkimiskohad. Kuvatakse ka sihtkoha ja iga parkimiskoha vaheline kaugus. Kui vajutate nupule ‘Go’, lisatakse peatuspunktiks parkimiskoht.
Mis on nutikas hääljuhtimine?
Kui tavapärastel sõitudel on navigeerimisseadetes lubatud nutikas hääljuhtimine, teavitab navigatsioonisüsteem Teid liikluspiirangutest ja soovitab kasutada teist marsruuti, kui see on võimalik. Kui uus marsruut on Teile võõras, lülitab süsteem automaatselt sisse hääljuhtimise ja sammsammulised visuaalsed juhised. Naastes tuttavale teele, vaigistab süsteem hääljuhtimise automaatselt.
Mis on pendelsõidud?
Süsteem õpib selgeks Teie enim läbitud marsruudid, nagu näiteks töölt koju ja vastupidi. Samuti õpib see selgeks sagedased sõidud, mis on tehtud sarnasel kellaajal.
Avaekraanil (samuti ka navigeerimisfunktsioonil) kuvab süsteem masinõppe abil kuni kolm prognoositavat sihtkohta. Sihtkoht kuvatakse koos teejuhistega, mis annab võimaluse eristada marsruute, kui olete varem sõitnud erinevaid teid pidi. Kuvatakse ka eeldatav saabumisaeg (ETA), mis aitab hinnata, kas sõiduaeg vastab Teie tavapärasele ajale või mitte.
Kuidas töötab pendelsõitude funktsioon?
Ilma marsruudi seadistamiseta või pendelsõitude juhiste aktiveerimiseta ei suuda navigatsioonisüsteem Teid võimalikest viivitustest teavitada. Kui navigeerimisseadetes on lubatud pendelsõitude funktsioon, ennustab süsteem ühe potentsiaalse sihtkoha (vastavalt Teie regulaarsetele sõitudele). Pendelsõitude juhendamine algab automaatselt, eeldades, et läbitav marsruut järgib ennustatavat teed.
Aktiveeritud pendelsõitude juhistega suudab süsteem Teid teavitada, kui Teie marsruudil on juhtunud liiklusõnnetus (sõltuvalt õnnetuse asukohast ja võimalikest alternatiivsetest marsruutidest) ja võimaldab Teil vajadusel valida teine tee.
Mida võimaldab peegli infopaneeliseade interaktiivse juhiekraani navigeerimisseadetes?
Vajutades puuteekraani navigeerimise põhiekraanil järgmise pööramisteabe küljel laienevale noolele, ilmub infopaneel, mis kuvab navigeerimiskaardi põhivaate küljel erinevat teavet. Paneelil vasakule ja paremale libistades saab kuvada alternatiivseid vaateid. Valikus on kurvide loendid, kompass, liiklusloendid, eesootava marsruudi kaardivaade ja marsruudi ülevaade. Kui navigeerimisseadetes on lubatud valik ‘Mirror info panel’, kuvatakse puuteekraanil nähtav infopaneel ka kaardivaate servas, kui interaktiivses juhiekraanis on valitud täisekraanil kaardivaade. See võimaldab kogu navigeerimisjuhiste teavet otse ette kuvada ja puuteekraanile kuvada muud teavet vastavalt Teie eelistustele.